Про нас

ДП „Овруцьке лісове господарство”

DSC01043

Лісгосп організований в 1936 році на базі Овруцького ліспромгоспу, а в 1960 році реорганізований в лісгоспзаг з покладанням функцій ведення лісового господарства і лісозаготівлі.

Якщо заглянути в минуле, то півстоліття  тому Овруцький мехлісгосп, як він тоді називався, знаходився в місті Овруч, мав площу 68,3 тис.га і складався з 10 лісництв. Об’єм рубок головного користування становив 35,5 тис. м3.  Рубки догляду проводились на площі 2971 га, де заготовлялось 14,6 тис.м3 деревини. Штат адмінапарату складався із 17 чоловік. Із техніки було всього 8 тракторів та 8 автомобілів.

В зв’язку з радіаційним забрудненням лісового фонду значна частина площі в 1993 році відійшла до Овруцько-Народицького спецлісгоспу.

За лісорослинним районуванням територія розміщення держлісгоспу відноситься до зони центрального Полісся,  характерною рисою якої є високий відсоток лісистості та заболочення площ.

Це сучасне багатопрофільне підприємство. До його складу входить 6 лісництв, 1 цех переробки деревини, 2 нижні механізовані склади, автоколона з ремонтно-механічними майстернями.

Сьогодні у колективі працюють 360 чоловік, з яких 125 мають вищу та середню спеціальну освіту.

Колектив працює стабільно, має значний приріст обсягів виробництва, як в грошовому так і в натуральному вираженні.

Відновлення лісу  виконується   на  площі  330 га,  в лісових розсадниках та теплицях вирощується близько 3 млн. сіянців різних деревних та чагарникових порід. Значно збільшена площа посівів в теплицях. Щорічний об’єм заготівлі лісового насіння складає 1500 кг.

Лісгосп  має  природно - заповідний  фонд    площею  2098 га  і  складається з  3   заказників   місцевого    значення ( загально зоологічні і гідрологічні ) та 1 дендропарку.