Селекторна нарада з регіонами

Сьогодні під головуванням Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України відбулася селекторна нарада з регіонами щодо протидії нелегальному обігу деревини. Одним із заходів боротьби з цим незаконним явищем є електронний облік деревини.

Ситуація на сьогодні наступна:

- Українські ліси закріплені за різними лісокористувачами. Електронний облік деревини мають всі державні лісгоспи, які належать до сфери управління Держлісагентства та Міноборони України. Загалом, це трохи більше 74% всіх лісів.

- 12% лісового фонду України знаходиться у віданні органів місцевого самоврядування, які заготовляють близько 2 млн кбм деревини. Із 187 постійних лісокористувачів комунальної власності до системи електронного обліку підключено лише 69. Комунальні підприємства, так звані «агролісгоспи» із значними обсягами заготівлі Житомирської, Сумської, Чернігівської не здійснюють електронного обліку деревини. Є питання і по інших областях.

- 7,5% лісів (а це майже 800 тис. га) взагалі не закріплені за постійними лісокористувачами, і ніким не охороняються. Відповідно жодної охорони від незаконних рубок і облік деревини не здійснюється.

Наприкінці минулого року Уряд своїм рішенням доручив запровадити електронний облік деревини для всіх лісокористувачів, що здійснюють лісозаготівлю. Це дасть можливість побороти нелегальний обіг деревини.

На селекторній нараді Прем’єр-міністр України дав доручення головам ОДА надати пропозиції щодо закріплення за постійними лісокористувачами лісів, які не мають власника, та за участю представників місцевої влади продовжити запровадження електронного обліку деревини у лісах комунальної власності.

Правоохоронні органи спільно з Держлісагентством та Держекоінспекцією мають забезпечити на постійній основі проведення спільних заходів з попередження та виявлення незаконних рубок у лісах.

Важливо для громадян! Перевірити легальність перевезення деревини можна онлайн на сайті https://open.ukrforest.com.

Офіс Президента України Міністерство енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель Volodymyr Holovatenko Єгор Фірсов Державне агентство лісових ресурсів України ДП "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"